Wiadomo軼i parafialne - 2 wrze郾ia 2017
1. W pierwszych dniach wrze郾ia modlimy si o pok鎩 i dobre wychowanie m這dego pokolenia. Warto wi璚 dzi przypomnie s這wa 鈍. Jana Paw豉 II: „Osi庵niemy pok鎩, wychowuj帷 do pokoju! […] Ko軼i馧 nie przestaje powtarza: pok鎩 jest obowi您kiem” (z or璠zia na XXXVII 安iatowy Dzie Pokoju). Pro鄉y wi璚 Chrystusa – Ksi璚ia Pokoju, aby nasze dzieci wzrasta造 w poczuciu bezpiecze雟twa i w harmonii, a nasza Ojczyzna unikn窸a okrucie雟twa terroryzmu.
2. Przypominam, 瞠 z pocz徠kiem wrze郾ia wracamy do porz康ku nabo瞠雟tw w naszej parafii: codzienn Eucharysti sprawujemy o godz. 15.30 i 17.00 w niedziele i 鈍i皻a o godz. 7.30.9.30. 11.30. W dni powszednie zapraszam r闚nie na nabo瞠雟twa: we wtorek do 鈍. Micha豉 Archanio豉 w 鈔ody – do 鈍. J霩efa we czwartek - na nowenn do 安. Jana Berchmansa. Prosby piszemy i przynosimy do zakrystii, a w III pi徠ki – na Koronk do mi這sierdzia Bo瞠go i msze 鈍. za zmar造ch.
3. Wrzesie, podobnie jak sierpie, przemierzamy z Maryj. W pi徠ek, 8 wrze郾ia, obchodzimy jedno z najstarszych 鈍i徠 maryjnych: Narodzenie Naj鈍i皻szej Maryi Panny.
W naszej polskiej tradycji znane jest jako 鈍i皻o Matki Bo瞠j Siewnej. Polecaj帷 Bo瞠j Opatrzno軼i za przyczyn i wstawiennictwem Matki Bo瞠j przysz這roczne plony podczas Mszy 安i皻ej o godz.18.00. Pami皻ajmy, 瞠 i my jeste鄉y „uprawn rol”, na kt鏎 pada ziarno s這wa Bo瞠go. Jaki ono wydaje w moim 篡ciu owoc? – oto pytanie, jakie w kontek軼ie tego 鈍i皻a warto sobie samemu postawi. Dodatkowo ukoronujemy nasz Pani Fatimsk.
4. Nadal pielgrzymujemy i gromadzimy si w wielu maryjnych sanktuariach, aby uczy si Chrystusa, aby rozwija w sobie wiar, nadziej i mi這嗆 w szkole Maryi. Ona raz powiedzia豉 Panu Bogu fiat i wytrwa豉 w nim do ko鎍a. Tak瞠 na Jasnej G鏎ze, jak ka盥ego roku, gromadz si rolnicy, harcerze, a tak瞠 kombatanci. My r闚nie, zachwyceni Jej wzorem, postarajmy si tak pog喚bia nasz przyja潯 z Panem Bogiem, 瞠by przetrwa豉 wszystkie 篡ciowe burze i wszelkie zakusy szatana na nasze dusze.
5. W poniedzia貫k, 11 wrze郾ia, przypada rocznica tragicznych zamach闚 w Nowym Jorku.
Z powodu nienawi軼i 16 lat temu zgin窸o tylu niewinnych ludzi. Chrystus nieustannie poucza nas: „B這gos豉wieni ubodzy w duchu…, b這gos豉wieni cisi…, b這gos豉wieni, kt鏎zy 豉kn i pragn sprawiedliwo軼i…, b這gos豉wieni mi這sierni…, b這gos豉wieni, kt鏎zy wprowadzaj pok鎩…”. Ale taki mo瞠 by tylko ten, kto naprawd 篡je w wielkiej przyja幡i z Panem Bogiem, kto idzie drog wiary, nadziei i mi這軼i. M鏚lmy si dzisiaj tak瞠 o to, aby Chrystus, kt鏎ego na krzy zawiod豉 mi這嗆 do ka盥ego cz這wieka, przyci庵n掖 do siebie jak najwi瘯sze rzesze ludzi. Pro鄉y o prawdziwy Bo篡 pok鎩 w naszych rodzinach, w naszej wsp鏊nocie parafialnej, w naszej Ojczy幡ie i na ca造m 鈍iecie.
6. W nadchodz帷y czwartek, 14 wrze郾ia, przypada 鈍i皻o Podwy窺zenia Krzy瘸 安i皻ego. Krzy jest naszym chrze軼ija雟kim god貫m – znakiem m瘯i i 鄉ierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim nadesz這 zmartwychwstanie i wniebowst徙ienie. Krzy jest wi璚 tak瞠 znakiem naszej nadziei. Pami皻ajmy te, 瞠 Chrystusowym krzy瞠m staje si o速arz w naszej 鈍i徠yni i we wszystkich ko軼io豉ch na ca造m 鈍iecie. Na nim podczas ka盥ej Eucharystii Chrystus ponawia swoj paschaln Ofiar „za 篡cie 鈍iata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone s krzy瘸mi. Jak nigdzie w Europie, zw豉szcza Zachodniej, wsz璠zie g鏎uj u nas krzy瞠. Zachowujmy je w szacunku i dba這軼i nie tylko przy okazji 鈍i皻a Podwy窺zenia Krzy瘸. Rocznica nasadzenia kopu造 na wie輳 ko軼io豉 w Gorzkowie i umocowanie krzy瘸 na szczycie g鏎y przy boisku, a posesji PP. Malig堯wka
7. W pi徠ek, 15 wrze郾ia, przypada jeszcze jedno maryjne wspomnienie liturgiczne – Naj鈍i皻szej Maryi Panny Bolesnej. Matka Bo瘸 od chwili pocz璚ia a po krzy na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice. Uczmy si od Niej wiary, nawet wtedy gdy dotyka nas pot璕a z豉. B璠ziemy J o to prosi szczeg鏊nie podczas Mszy 安i皻ej.
8. W niedziel, 17 wrze郾ia, w rocznic napa軼i Zwi您ku Radzieckiego na Polsk w 1939 roku, w modlitwach pami皻ajmy o wszystkich poleg造ch w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.Tego samego dnia rozpoczn si te kwartalne dni modlitw za dzieci, m這dzie i wychowawc闚 oraz Tydzie Wychowania. B璠zie to r闚nie Dzie 字odk闚 Spo貫cznego Przekazu.
9. Dzi瘯ujemy mieszka鎍om Trzebniowa i Ludwinowa za ofiary na cele kultu religijnego za miesi帷 sierpie.
10. Ks. Proboszcz dzi瘯uj PRD za pomoc w przygotowaniu do Uroczysto軼i na這瞠nia korony dla naszej Pani R騜a隳cwej z Fatimy oraz obraz闚 po鈍i璚aj帷ych nasze rodziny Niepokalanemu Sercu N.M.P.
11. Ks. Proboszcz dzi瘯uje P. Kazmierzowi Kurdek za doko鎍zenie oczyszczenia Groty Matki Bo瞠j I przygotowanie jej do dnia Korononacji.
12. Na dzie koronacji zapraszamy: Braci Stra瘸k闚 z pocztami Sztandarowymi, Panie z KZR wraz z r騜a鎍ami prcesyjnymi, So速ys闚, Radnych, nasze Rodziny, Panie w strojach Gospody Wiejskich. Dzieci i m這dzie w gartniturach i pi瘯nych strojach, dzieci Komuijne i rocznicowe. Domy niech b璠 posprz徠ane, ozdobione falagami Maryjnymi i Papieskimi. Gorzk闚 Nowy niech udekoruje s逝py o鈍ietleniowe.
Prosz pamieta, 瞠 ten dzie przejdzie do historii naszego 篡cia i histori naszej Parafii. Niech w tym dniu nie b璠zie k堯tni w naszych domach, spo篡wania alkocholu w Parafii! Niech nasze sreca b璠 czyste i wyspowiadane. Spowied b璠zie ka盥ego dnia od poniedzia趾u do czwartku 15 minut przed msz 鈍., opr鏂z wtorku. PROSZ WAS! NIECH W TYM DNIU NIE B犵ZIE NIKOGO KTO NIE B犵ZIE POJEDNANY Z BOGIEM. PRZYJD映Y NA MSZ 名. I OFIARUJMY NIEPOKALNEMU SERCU MARYI NASZ PARAFI A POTEM NASZE RODZINY.