20.04.2019

Wiadomo軼i duszpasterskie - 2 Niedziela WP - 17 marzec 2019
1. Zapraszamy do lektury 11 numeru Katolickiego Tygodnika Niedzieli. A w im: Misjonarze Boga. Rozmowa z bp. Jerzym Mazurem. Odwiedzi polskich misjonarzy w Papui Nowej Gwinei i dzieli si z czytelnikami swoimi spostrze瞠niami. Kolejny artyku to: Nadu篡cia na nieletnich – plaga globalna. Trzeci artyku to – katecheza w szkole jest konieczna.. Bp. Marek Mendyk wypowiada si m.in. Katecheza w szkole to wychowanie do warto軼i. Dopiero kiedy usuwano religi ze szk馧, zdawano sobie spraw, 瞠 jest ona bardzo wa積ym elementem kszta販enia i wychowywania. Na stronie 27 promocja kultu 鈍. J霩efa oraz NSD
2. Promocja NSD – Dzi w naszej Archidiecezji promocja Niezwyk貫j Szko造 – NSD. Zaprasza. Polecamy naszej modlitwie m這dzie m瘰k ucz瘰zczaj帷 do tej szko造, jak r闚nie kandydat闚 do tej szko造. Uczni闚 z kl. 8 SP i III Gimnazjum zapraszam do wsp鏊nej wycieczki do Cz瘰tochowy, odpowiedzialnym za zorganizowanie prosz Eryka Tylkowskiego z Trzebniowa. Wsp鏊ne zwiedzanie szko造 oraz wsp鏊ny mecz na Sali gimnastycznej z uczniami szko造 NSD.
3. W tym tygodniu przypada:
18. marca – miesi璚znica ku czci 鈍. Stanis豉wa Kostki
19 marca – Uroczysto嗆 ku czci 鈍. J霩efa. Patrona Ko軼io豉 Powszechnego.
21 marca – miesi璚znica ku czci 鈍. Alojzego Gonzaga

4. Trwa adoracja Naj鈍. Sakramentu. Od 20.00 – 21.00 a do Wielkiego Czwartku. W tym tygodniu wyj徠kowo z racji 3 czwartku ks. Proboszcz udaje si na modlitw zgi皻ych kolan do Sanktuarium 鈍. Mari Vianneya w Mzykach ko這 Kozieg堯w. Wi璚 nie b璠zie tej modlitwy w czwartek.
5. W pi徠ek nabo瞠雟two Drogi Krzy穎wej. Trzebni闚 godz. 15.00; Gorzk闚 – 17.30. Rozwa瘸nia poprowadz uczniowie z kl. 7 SP. Dzi瘯uje uczniom z kl. 8, kt鏎zy poprowadzili ostatnie nabo瞠雟two Drogi Krzy穎wej. Dzi瘯uje tak瞠 wszystkim uczestnikom. Dzi瘯uj tym, kt鏎zy wiedz 瞠 jest pi徠ek – Wielkiego Postu, - kt鏎zy pami皻aj i chc pami皻a 4 przykazanie ko軼ielne – w okresach pokuty, nale篡 powstrzymywa si od spo篡wania pokarm闚 mi瘰nych i udzia逝 w zabawach. Nie rezygnujmy z tego czasu i chwili zbawienia. Nie naginajmy i nie pro鄉y ko軼i馧 o dyspens. Czy jako katolicy nie mamy swoje silne tradycje i korzenie. Tylko trwaj帷 mocno w wierze z uczynkami osi庵niemy zbawienie.
6. 25 kwietnia Sekretariat Fatimski zaprasza na spotkanie formacyjno – duszpasterskie do O速arzewa – O瘸r闚 Mazowiecki. Wyjazd o 6 rano. Ch皻nych prosz o zg這szenie si do Ks. Proboszcza.
7. Zarz康 Stowarzyszenia „Berchmans” wraz z cz這nkami og豉sza nab鏎 kandydat闚 do Stowarzyszenia. Ch皻ne osoby zg豉szaj si do ks. Proboszcza. Cz這nkowie b璠 realizowa zadania statutowe. – odczyta statut. Zapraszamy ludzi m這dych do aktywnych inicjatyw na rzecz naszej ma貫j Ojczyzny. Wspierajmy s豉w i cze嗆 naszych miejscowo軼i. – Pan B鏬 wczoraj powiedzia w s這wie Bo篡m, kto b璠zie zachowywa moje przykazania – tego rozs豉wi na ca造m 鈍iecie. Zg這szenia w tym tygodniu do ks. Proboszcza.
8. 29 marca na ekrany kin pojawi si film: „Mi這嗆 i Mi這sierdzie”, Co 陰czy ca逝n Tury雟ki i cudowny polski obraz Jezu ufam Tobie. Klucz do najwi瘯szej z tajemnic wiary. Ch皻ne osoby do obejrzenia filmu prosz o zg這szenie do PRD. I tak:
GN – P. Ma貪orzata Gromczyk
GST – P. Helena ζpaj
L – P. Ewa Magiera
T – P. W豉dys豉wa Kiedrowska.
9. Dzi瘯ujemy za ofiarodawc闚: za pascha do Trzebniowa, na ko軼i馧 oraz za ofiary na kwiaty do Bo瞠go Grobu:
Ile zostanie uzbieranych pieni璠zy, tyle zostanie zakupionych kwiat闚. Wychodz帷 z ko軼io豉 mo瞠sz i dzi z這篡 pieni康ze do puszki.
Dzi瘯ujemy za zabrane puszki wielkopostna pomoc dla senior闚. W Cz瘰tochowie Caritas buduje dom dla seniora. Mo瞠my wesprze t inicjatyw w豉郾ie poprzez ten dar. Dzi瘯uj 瞠 w Trzebniowie – na 60 szt – pozosta這 12; w Gorzkowie na 120 – 43 szt.
10. Dzi瘯ujemy za posprz徠anie ko軼io豉 na dzisiejsz niedziel.
11. Przypominam, 瞠 o godz. 9.30 i 11.30 – nabo瞠雟two Gorzkich 畝li