16.09.2019

S這wo pasterskie Ks. Proboszcza
Niech b璠zie Pochwalony Jezus Chrystus!
Przed nami kolejny miesi帷. To ju kwiecie. W tym nowym miesi帷u pragniemy w mocy Bo瞠go Ducha po wizytacji biskupiej i konsekracji ko軼io豉
w Gorzkowie i udzieleniu naszej m這dzie篡 sakramentu bierzmowania w Trzebniowie prze篡 ko鎍owe dni Wielkiego Postu. Uradowa si 安i皻ami Wielkanocnymi – Pasch dla Pana
i z Panem.
B璠zie to miesi帷 w kt鏎ym chcemy pami皻a o tragedii pod Smole雟kiem i w Katyniu, podzi瘯owa Bogu za sakrament pokuty udzielany w naszej parafii od 10 lat. Przed Naj鈍. Sakramentem ka盥ego dnia a do Wielkiego Czwartku zapraszamy na wsp鏊n modlitw do Gorzkowa od godz. 20.00 do 21.00.
Sakrament pokuty i pojednania jest to sakrament ustanowiony przez Chrystusa w Ko軼iele, w kt鏎ym moc Ducha 安i皻ego, grzechy po Chrzcie pope軟ione, szczerze obj皻e 瘸lem i wyznane spowiednikowi z wol poprawy, zostaj przez Boga odpuszczone moc absolucji kap豉雟kiej.
Oznacza, to 瞠 grzesznik przyst瘼uj帷y pod wp造wem Ducha 安i皻ego do Sakramentu Pokuty, winien na pierwszym miejscu nawr鏂i si do Boga ca造m sercem. To wewn皻rzne nawr鏂enie serca, kt鏎e obejmuje 瘸l za grzechy i postanowienie podj璚ia nowego 篡cia, wyra瘸 si poprzez wyznanie grzech闚 Ko軼io這wi, przez zado嗆uczynienie i popraw 篡cia. Pan B鏬 za udziela odpuszczenia grzech闚 za po鈔ednictwem Ko軼io豉, kt鏎y dzia豉 przez pos逝g kap豉n闚. Sakrament pokuty jest wyj軼iem Boga w stron cz這wieka, jest przebaczeniem przede wszystkim grzechu ci篹kiego. Kto od陰czy si od wsp鏊noty eucharystycznej, ten znajduje w tym sakramencie pojednanie z Bogiem i z Ko軼io貫m. Mo瞠 znowu uczestniczy w ofierze Chrystusa – mszy 鈍i皻ej, i przyst瘼owa do Sto逝 Pa雟kiego. Sw wiar w przebaczaj帷 mi這嗆 Boga okazuje grzesznikowi wsp鏊nota wierz帷ych, wychodz帷 mu zawsze naprzeciw z pojednaniem i otuch. Sakrament pokuty jest znakiem, 瞠 B鏬 nigdy nie opuszcza cz這wieka, lecz zawsze otwiera przed nim drog powrotu (Mt 18, 18; J 20, 20-23). Zanim penitent przyst徙i do konfesjona逝, by otrzyma rozgrzeszenie powinien spe軟i nast瘼uj帷e warunki: 1. rachunek sumienia 2. 瘸l za grzechy 3. mocne postanowienie poprawy 4. szczera spowied 5. zado嗆 uczynienie Panu Bogu i bli幡iemu.
Nast瘼nie 砰cz, aby ten miesi帷 by dla ka盥ego z nas czasem mi這軼i, pokoju i B這gos豉wie雟twa Bo瞠go. Zaufajmy Bogu! On nigdy nie pope軟ia b喚du.
砰cz B這gos豉wie雟twa Bo瞠go, tak瞠 wszystkim Solenizantom, Jubilatom, Wszystkim, kt鏎zy maj powodu do Rado軼i. „Niech B鏬 b璠zie zawsze z Nami. Niech Pan rozpromieni oblicze nad Tob, niech Ci obdarzy sw 豉sk. Niech zwr鏂i ku Tobie swoje oblicze i niech ci obdarzy pokojem” . W Imi Ojca, Syna i Ducha 安i皻ego. Amen.