Realizacja zadania publicznego
W dniu dzisiejszym w Ko軼iele rozpocz窸a si 9 - cio dniowa Nowenna przez wstawiennictwo 鈍. Maksymiliana Marii Kolbego przed Uroczysto軼i Odpustow przypadaj帷a 14 sierpnia - dzie m璚ze雟kiej 鄉ierci. Ka盥ego dnia od dzi modlitwy podczas ka盥ej mszy 鈍. o godz. 17.00.

Dzie dzisiejszy tak瞠 otworzy uproszczon ofert realizacji zadania publicznego - Dzia豉lno嗆 na rzecz dzieci i m這dzie篡 - Wy軼ig Rowerowy na "Maxa. Ks. Bogumi jako proboszcz wyst徙i do Urz璠u Gminy o dofinansowanie. Celem zadania jest zagospodarowanie wolnego czasu dzieci, kt鏎e z r騜nych powod闚 sp璠zaj wakacje w domu oraz integracja lokalnej spo貫czno軼i, poprzez organizacj wydarzenia sprzyjaj帷ego wsp鏊nemu sp璠zaniu czasu przez osoby w r騜nym wieku. Na terenie miejscowo軼i brak jest atrakcji umo磧iwiaj帷ych aktywne, ciekawe sp璠zanie wolnego czasu. Organizacja wy軼igu zaspokaja potrzeby lokalnej spo貫czno軼i a w szczeg鏊no軼i dzieci do sp璠zenia wolnego w spos鏏 zorganizowany daj帷y mo磧iwo嗆 podj璚ia aktywno軼i i zdrowej rywalizacji. Miejscem realizacji b璠zie miejscowo嗆 Gorzk闚 Nowy. Rezultatem zadania b璠zie organizacje wy軼igu rowerowego. Planowany termin - 15 sierpnia. W wy軼igu we幟ie udzia min. 50 os鏏. Wy軼ig zorganizowany b璠zie w 4 kategoriach. Dzieci od 7 - 10 lat; 11-15 lat ; 16 - 18 lat; Open. Ponadto zorganizowany zostanie rodzinny bieg - 300 m. rodzic闚 i dzieci.

Zawody zaplanowane s na odcinku 300m. od skrzy穎wania dr鏬 Jan闚 – Niegowa, Gorzk闚 Nowy – Moczyd這 na drodze powiatowej (nawierzchnia asfaltowa) do ko軼io豉. Ka盥y uczestnik musi by wyposa穎ny w sprawny rower, kask, ochraniacze odpowiedni str鎩(koszulka, spodenki, sportowe buty). Zapisy uczestnik闚 u ks. Proboszcza. Osoby niepe軟oletnie do wy軼igu musz by zg這szone przez rodzic闚, prawnych opiekun闚. Organizatorzy zapewniaj dla ka盥ego uczestnika, wod, p帷zka i banana, puchary – I, II, III miejsca w ka盥ej kategorii wiekowej.

Bieg z mam i tat - 300 m. Bieg na czas. Trzymaj si razem za lin - mama, tata i dziecko (minimum - jedno); Bieg na czas. Start przy Posesji Pa雟twa Piwek - Meta - Posesja PP. Tyszko - Ko軼i馧. Tutaj zostan nagrodzone 4 miejsca po 3 medale. Zapisy tak瞠 u Ks. Proboszcza w Kancelarii Parafialnej.

W pierwszym dniu Nowenny - Ks. Proboszcz podpisa umow z Panem W鎩tem - Dzi瘯ujemy.