16.09.2019

Wiadomo軼i duszpasterskie - 2 Niedziela WP - 17 marzec 2019
Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci SP Ludwin闚
Film Telewizji Niedziela TV - konsekracja Ko軼io豉
Kazanie Ksi璠za Arcybiskupa Wac陰wa Depo - 2 marca 2019r.
Fotorelacja z Uroczystego po鈍i璚enia Ko軼io豉

Konsekracja Ko軼io豉 w Gorzkowie i wizytacja biskupia
KS. Arcybiskup Wac豉w Depo dokona po鈍i璚enia figury 安i皻ego Alojzego Gonzaga na zako鎍zenie wizytacji biskupiej.
Jeste鄉y z Tob!
Nasze podzi瘯owanie za przygotowanie ko軼io豉 鈍i皻ego dla ksi璠za sp. J霩efa Kordasa. Modlitwa, zapalenie znicza i z這瞠nie kwiat闚 od o速arza pa雟kiego z konsekracji. Dzi瘯ujemy ksi篹e J霩efie.

Pocz徠ek wizytacji biskupiej i udzielenie sakramentu bierzmowania. Przywitanie przez m這dzie, So速ysa i Rad So貫ck oraz Radnego.
Link - fotorelacja
Wielki Post 2019
Wielki Post rozpoczyna si w 字od Popielcow przed I Niedziel Wielkiego Postu i zgodnie z kalendarzem liturgicznym trwa do Wielkiego Czwartku. G堯wnym przes豉niem trwaj帷ego 40 dni postu jest duchowe przygotowanie do godnego prze篡wania 鈍i徠 Wielkanocnych. Pierwotnie Wielki Post obejmowa tylko Wielki Pi徠ek i Wielk Sobot, od III w. poszczono ju przez tydzie, a od IV wieku na pami徠k czterdziestodniowego postu Jezusa na pustyni zosta przed逝穎ny do obowi您uj帷ych do dzi czterdziestu dni. Rozpocz璚ie Wielkiego Postu w 字od Popielcow wzi窸o si z potrzeby zachowania 40 dni pokutnych. Poniewa niedziele, jako dni 鈍i徠eczne s wy陰czone z postu, pocz徠ek przypada w豉郾ie w 字od Popielcow. Wszystkie niedziele Wielkiego Postu maj swoje tradycyjne nazwy i tak pierwsza niedziela to Niedziela Wst瘼na, a ostatnia, sz鏀ta niedziela Wielkiego Postu to niedziela M瘯i Pa雟kiej czyli Niedziela Palmowa.
Zwyczaje i symbole Wielkiego Postu
Z okresem Wielkiego Postu wi捫e si wiele zwyczaj闚 i symboli. Rozpoczyna si od 字ody Popielcowej i posypania g堯w wiernych przez kap豉n闚 popio貫m. Podczas mszy nie 酥iewa si Alleluja, u篡wa si fioletowych szat liturgicznych. Fiolet to kolor pokutny. Du穎 zwyczaj闚 dotyczy這 spo篡wanych posi趾闚. W okresie Wielkiego Postu spo篡wano chleb maczany w oliwie, 郵edzie podawano bez 鄉ietany, a kaw, najcz窷ciej z 穎喚dzi bez cukru.
Czas trwania Wielkiego Postu
Okres Wielkiego Postu jest zwi您any z Wielkanoc, a co za tym idzie co roku wypada w innym terminie. W 2019 roku rozpocznie si w 字od Popielcow 6 marca i b璠zie trwa a do Wielkiego Czwartku, kt鏎y w tym roku wypada 18 kwietnia. W sumie b璠zie trwa 43 dni.
S這wo pasterskie Ks. Proboszcza
Niech b璠zie Pochwalony Jezus Chrystus!
Przed nami kolejny miesi帷 marzec. 6 marca Ko軼i馧 Katolicki rozpocznie czas Wielkiego Postu. Zako鎍zy si 18 kwietnia.
W tym nowym miesi帷u pragniemy w mocy Bo瞠go Ducha po wizytacji biskupiej i konsekracji ko軼io豉 w Gorzkowie i udzieleniu naszej m這dzie篡 sakramentu bierzmowania w Trzebniowie prze篡 dobrze Wielki Post.
Rozpocz璚iem b璠zie spalenie palm z niedzieli palmowej 2018r. Prosz 5 marca zar闚no do Trzebniowa jak i do Gorzkowa przynie嗆 swoje palmy. Po mszy 鈍. w tym dniu dokonamy spalenia i przygotowany popi馧 pos逝篡 nam na 字od Popielcow. Od 鈔ody popielcowej swoje rekolekcje b璠 prze篡wa tylko dzieci ze Szko造 Podstawowej w Ludwinowie.
砰cz, aby ten miesi帷 by dla ka盥ego z nas czasem mi這軼i, pokoju i B這gos豉wie雟twa Bo瞠go. Zaufajmy Bogu! On nigdy nie pope軟ia b喚du.
砰cz B這gos豉wie雟twa Bo瞠go, tak瞠 wszystkim Solenizantom, Jubilatom, Wszystkim, kt鏎zy maj powodu do Rado軼i. „Niech B鏬 b璠zie zawsze z Nami. Niech Pan rozpromieni oblicze nad Tob, niech Ci obdarzy sw 豉sk. Niech zwr鏂i ku Tobie swoje oblicze i niech ci obdarzy pokojem” . W Imi Ojca, Syna i Ducha 安i皻ego. Amen.