18.07.2018

安i璚enia diakonatu - pierwsze powo豉nie z naszej Parafii. Brawo Marku! Dzi瘯ujemy!

Og這szenia - Wniebowst徙ienie Pa雟kie
Nasza tegoroczna komunia 鈍.
Intencje mszalne od 14 maja - 20 maja 2018
Dzie Dziecka z Dominkiem Savio w naszej Parafii

Intencje mszalne od 06.05 - 13.05.2018
Og這szenia 6 niedziela Wielkanocna
Og這szenia Parafialne - 4 niedziela Wielkanocna
1. Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, kt鏎y daje swoje 篡cie za owce. Wype軟i to ca趾owicie, ofiaruj帷 siebie na o速arzu krzy瘸. Po swoim zmartwychwstaniu przekaza misj pastersk tym, kt鏎ych sam wybiera, aby j wype軟iali a po kra鎍e 鈍iata i a do ko鎍a czasu.
2. Dzisiaj rozpoczynamy tydzie modlitw o powo豉nia do s逝瘺y w Ko軼iele. Codziennie b璠ziemy prosi o nowych kap豉n闚, misjonarzy, osoby konsekrowane. B璠ziemy modli si, aby wezwani przez Pana 積iwa ochotnym sercem przyj瘭i powo豉nie, a tak瞠, aby rodziny wspiera造 tych, kt鏎ych Pan sobie wybra. Niech b這gos豉wie雟two nowych powo豉 spocznie r闚nie na naszej wsp鏊nocie parafialnej.
3. Jutro, w uroczysto嗆 鈍. Wojciecha, biskupa i m璚zennika, modlimy si za nasz Ojczyzn.
4. W 鈔od przypada 鈍i皻o 鈍. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzie modlitw o urodzaje.
5. W przysz陰 niedziel zapraszamy do wsp鏊nej modlitwy wszystkich u篡tkownik闚 dr鏬 w dniu modlitw za kierowc闚.
6. Dobry Pasterz niech prowadzi solenizant闚 i jubilat闚 tego tygodnia.
7. Trwaj przygotowania do Uroczysto軼i I Spowiedzi i Komunii 鈍. dzieci z kl. III. Sama Uroczysto嗆 przypadnie 13 maja 2018r. Jest to te dzie nabo瞠雟twa Fatimskiego. Msza 鈍. po陰czona z nabo瞠雟tem Fatmiskim o godz. 11.30. Pr鏏y do Komuii – wt –g.18.30; 鈔 – 18.45; czw- 18.30.
8. Dzi瘯ujemy Tatusiom: P. Mi這szowi, P. Sebastianowi, P. Dariuszowi, P. Robertowi, P. Grzegorzowi, P. Adamowi P. S豉womirowi, P. Andrzejowi, Braciom Stra瘸kom za prace na rzecz naszej Parafii.
9. „RODO”, zwane tak瞠 „GDPR” lub „Og鏊nym Rozporz康zeniem o Ochronie Danych” to Rozporz康zenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony os鏏 fizycznych w zwi您ku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przep造wu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Rozporz康zenie wesz這 w 篡cie 17 maja 2016 r. Zacznie ono obowi您ywa bezpo鈔ednio w krajowych porz康kach prawnych od 25 maja 2018 r. Rozporz康zenie wi您a b璠zie wszystkich, kt鏎zy przetwarzaj dane osobowe w zwi您ku z prowadzon dzia豉lno軼i gospodarcz. Rozporz康zenie wprowadza szereg zmian oraz rozszerza zakres obowi您k闚 administrator闚 oraz podmiot闚 przetwarzaj帷ych dane. Celem nowych przepis闚 jest r闚nie wyposa瞠nie os鏏 fizycznych oraz organ闚 nadzoruj帷ych w skuteczne narz璠zia reagowania na naruszenia Rozporz康zenia. Bardzo istotn dla przedsi瑿iorc闚 kwesti jest te okre郵enie maksymalnego poziomu kar za naruszenia przepis闚, kt鏎e to kary mog si璕n望 nawet 20 000 000 euro lub 4% ca趾owitego rocznego 鈍iatowego obrotu przedsi瑿iorcy z roku obrotowego poprzedzaj帷ego naruszenie. Ten przepis wywraca do g鏎y nogami dotychczasowy spos鏏 my郵enia na temat ochrony danych osobowych. Zmiana jest uci捫liwa, ale ma swoje plusy. Ta zmiana dotyczy r闚nie Ko軼io豉 i wszystkich sparw kancelaryjnych. O szczeg馧ach za tydzie podczas Og這sze duszpsterkich. Ks. Proboszcz jak i wszyscy ksi篹a z naszej Archidiecezji odbyli wczoraj Szkolenie z wydzia豉mi Kurii Metropolitalnej.
Intencje mszalne - 23.04.- 29.04
好iadanie Wielkanocne 2018
Na 郾iadanie Wielkanocne z這篡造 si wszystkie miejscowo軼i, a oto produkty tegoroczne: jajka - 233 szt.; kie豚asa 95szt; szynki 12szt; ciasto- 3szt; babki ma貫 - 10 szt.; babki du瞠 10 szt; ciasto baranek - 1 szt.; jajeczka czekoladowe 16szt.; zaj帷zki czekoladowe - 2 szt.; baranek czekoladowy - 1 szt. chleb - 4 szt; s鏊 - kubeczek. - Dzi瘯ujemy Stowarzyszeniu "Kobiety bez tandety" z Ludwinowa.

Sta貫 nabo瞠雟twa w naszej Parafii w tygodniu:
- I pi徠ki miesiaca – spowied 鈍. wraz z nabo瞠雟twem wynagradzaj帷ym Naj鈍. Serce Pana Jezusa
- I soboty miesi帷a – wymiana tajemnic r霩a鎍owych oraz nabo輳雟two pierwszych sob鏒 na podstawie or璠zia z Fatimy
- III piatki miesi帷a – nabo瞠雟two do Bo瞠go Mi這sierdzia za zmar造ch, tych kt鏎zy umieraja w grzechach ci瞛kich oraz tych, kt鏎zy pope軟ili samob鎩stwo.
- We wtorki – nabo瞠nstwo do 鈍. Micha豉 Archanio豉
- We 鈔ody – nabo瞠雟two do 鈍. J霩efa
- W czwartki – nowenna do 鈍. Jana Berchmansa
Spowied przed ka盥 msz 鈍. 15 minut przed msz, lub prosz prosi ksiedza z zakrystii.

- 1 niedziela miesi帷a – dzie ze sw. Maksymilainem Kolb i Matka Bo膨 Cz瘰tochowsk
- 11 ka盥ego miesi帷a – Nowenna w int. Ojczyzny - w 2018