16.01.2018

Ostatnie Nabo瞠雟two Fatimskie
Nasze ostatnie nabo瞠雟two Fatimskie. Na zako鎍zenie nabo瞠雟twa zosta豉 umiejscowiona ziemia przywieziona z Fatimy. Zosta豉 po陰czona z ziemi naszych miejscowo軼i w skrzynie do kt鏎ych posadzili鄉y r騜e. Ziemi przywie幢i PP. Krakowiak z Trzebniowa, kt鏎zy w tych dniach byli w Fatimie.Link
Sta貫 punkty w tygodniu w naszej parafii:
- we wtorek – modlitwy do 鈍i皻ego Micha豉 Archanio豉;
- we 鈔od – modlitwy do 鈍i皻ego J霩efa;
- we czwartek – modlitwy do 鈍. Jana Berchmansa
Kancelaria parafialna w tygodniu w naszej parafii: ze wzgl璠u na modlitw r騜a鎍ow po mszy 鈍. w Trzebniowie lub przed msza 鈍i皻 w Gorzkowie.
15 pa寮ziernika – puszka na Biuletyn- “Czy,co czynisz”; 20 pa寮ziernika – III pi徠ek miesi帷a i nabo瞠雟two do Bo瞠go Mi這sierdzia. 22 – Taca na Misje.
Mo積a sk豉da wypominiki, Roczne, P馧roczne, Oktawalne.
Tydzie temu do puszki uzbierano kwot 163 z na pomoc dla Meksyku – B鏬 zap豉.
R霩aniec do Granic
Parafia 鈍. Jana Berchmansa w Gorzkowie - Trzebniowie w陰czy豉 si w sztafet modlitwy: "R騜aniec do Granic" - 7 pa寮ziernika. Po mszy 鈍. i nabo瞠雟twie wyruszy豉 grupa z z這穎na z Dzieci od Przedszkola a po Gimnazjum, doros造ch i starszych w procesj 5 km. Trasa po陰czy豉 dwa Ko軼io造 w Parafii. Trzebni闚 i Gorzk闚. Po modlitwie r騜a鎍owej na wytrwa造ch czeka造 papieskie krem闚ki z racji Dnia Papieskiego.
Intencja Papieska na miesi帷 pa寮ziernik
– Og鏊na : Aby w 鈍iecie pracy wszystkim by造 zagwarantowane poszanowanie I ochrona praw, a bezbrobotnym zosta豉 dana mo磧iwo嗆 przyczyniania si do tworzenia wsp鏊nego dobra.
Ks. Proboszcz w tym miesiacu otrzyma zaproszenie aby godnie reprezentowa nasz wsp鏊not parafialn :
3 X – Uroczysto嗆 Jubileuszu Ma鹵e雟kiego – Niegowa. ( w鈔鏚 nich s nasi Parafianie)
10 X- Cz瘰tochowa WSD – Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018
16 X – Kodr帳 – msza 鈍. z okazji 500 lecia powstania pierwszego murowanego ko軼io豉, jest to pierwsza parafia w kt鏎ej ks. Proboszcz pracowa w latach 1999 - 2001
W tym okresie m這dzie do Bierzmowania ma swoje wyznaczone katechezy:
7 X – kl. VII – g. 10.00; 11.30 – k. II Gimnazjum. ZE WZGL犵U NA R荅ANIEC DO GRANIC BARDZO PROSZ PRZYJ列 NA R荅ANIEC I T OG粌NOPOLSK AKCJ RATOWANIA POLSKI.
14 X – KL. III GIMNAZJUM GODZ. 10.00 GORZK紟 NOWY – DOM PARAFIALNY.
Kancelaria parafialna w tygodniu w naszej parafii:
- ze wzgl璠u na modlitw r騜a鎍ow czynna po lub przed msza 鈍i皻.
Sta貫 punkty duszpasterskie :
Sta貫 punkty w tygodniu w naszej parafii:
- we wtorek – modlitwy do 鈍i皻ego Micha豉 Archanio豉
- we 鈔od – modlitwy do 鈍i皻ego J霩efa
- we czwartek – modlitwy do 鈍. Jana Berchmansa
Wiadomo軼i duszpasterskie - 26 niedziela zwyk豉 A
R騜aniec do Granic w naszej Parafii
W pierwsz sobot miesi帷a, w liturgiczne wspomnienie Naj鈍i皻szej Maryi Panny R騜a鎍owej. Nasza Parafia pragnie w陰czy si w “R荅ANIEC DO GRANIC”. A oto program w oparciu o przygotowany program zatwierdzony przez Episkopat Polski:
13.00 Msza 鈍. w Trzebniowie na rozpocz璚ie.
13.30 – Adoracja Naj鈍. Sakramentu
14.00 – Procejsa R騜a鎍owa z Trzebniowa do Gorzkowa.
Porz康ek procesji:
Tajemnica radosna, 鈍iat豉 w Trzebniowie. Odmawiamy go w Drodze. Prowadz rozwa瘸nia KZR oraz ka盥y dziesi徠ek. Podczas procesji b璠zie niesiony 鈍ieczniki oraz R騜aniec Procesyjny – jeden. Nios go: I tajemnica radosna– Dzieci z Trzebniowa z kl. Przedszkole i I SP; II tajemnica radosna – dzieci z Trzebniowa z kl. II i III SP; Tajemnica III radosna – Dzieci z kl. IV i V SP; Tajemnica IV radosna – kl. VI i VII SP; Tajemnica V radosna – kl. II i III Gimnazjum; Tajemnice 鈍iat豉: 1) mieszka鎍y ul. Kr鏒kiej, G貫bokiej, Ogrodowej, Ostr篹nicka, Ko軼ielnej, Le郾iowskiej 2) mieszka鎍y ul, J.P. II od PP. Pluta do PP. Socha; 3) mieszka鎍y ul. J.P. II od P. Nag造 do PP. Gryl; 4) mieszka鎍y ul. J.P. II od P. Misztal do PP. Fr帷zek; 5) mieszka鎍y ul. J.P.II od PP. Fiutek do PP. W璕lowskich. Trzebni闚 ko鎍zy przy krzy簑 pod Ludwinowem. 安iecznik pierwszy – Tajemnica radosna – P. Czes豉w Krakowiak; 2) Tajemnica 鈍iat豉 – P. Alicja Myga. Za przygotowanie Dzieci i m這dzie篡 prosz bardzo P. Teres Olejarz i Zofi Kot, Agnieszk Lamch. Trzebni闚 po przekazaniu r騜a鎍a przy Krzy簑 – Ludwin闚 wraca do domu.
Ludwin闚: Tajemnica bolesna - Odmawiamy go w Drodze. Prowadz rozwa瘸nia KZR oraz ka盥y dziesi徠ek. Podczas procesji b璠zie niesiony 鈍ieccznik jeden, R騜aniec Procesyjny – jeden. Nios go: I tajemnica bolesna– Dzieci z Ludwinowa z kl. Przedszkole i I SP; II tajemnica – dzieci z Trzebniowa z kl. II i III SP;
Tajemnica III bolesna – Dzieci z kl. IV i V SP; Tajemnica IV bolesna – kl. VI i VII SP; Tajemnica V bolesna – kl. II i III Gimnazjum; 安iecznik trzeci – P. Kapral Za przygotowanie Dzieci i m這dzie篡 prosz bardzo P. Ann Szec闚ka, P. El瘺iet Szafurga, P. Mesjasz. Ludwin闚 przy Krzy簑 pod Gorzkowem przekazuje R騜aniec I powraca do domu.
Tajemnice chwalebne – Gorzk闚 Nowy i Stary I G鏎y Gorzkowskie. Odmawiamy go w Drodze. Prowadz rozwa瘸nia KZR oraz ka盥y dziesi徠ek. Podczas procesji b璠zie niesiony 鈍ieczniki oraz R騜aniec Procesyjny – jeden. Nios go: I tajemnica chwalebna – Dzieci z Trzebniowa z kl. Przedszkole i I SP; II tajemnica chwalebna – dzieci z kl. II i III SP; Tajemnica III chwalebna – Dzieci z kl. IV i V SP; Tajemnica IV chwalebna – kl. VI i VII SP; Tajemnica V chwalebna – kl. II i III Gimnazjum; Gorzk闚 i G鏎y Gorzkowskie ko鎍za przy Grocie 安iecznik czwarty – Tajemnica chwalebna – P. Kimla, P. ζpaj, P. Stanis豉w Dorobisz. Za przygotowanie Dzieci i m這dzie篡 prosz bardzo P. Katarzyn Stod馧kieicz, P. Justyn Bacior, P. Marzen Lamch, P. Dagmar Kozie.
A tak przedstawia si Akt oddania Niepoaklanemu Sercu w naszej Parafii naszych Rodzin:
G鏎y Gorzkowskie – 3
Gorzk闚 Stary: 39