Wiadomości parafialne - 2 września 2017
Dodane przez Proboszcz dnia 04.09.2017

Treść rozszerzona
1. W pierwszych dniach września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). Prośmy więc Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.
2. Przypominam, że z początkiem września wracamy do porządku nabożeństw w naszej parafii: codzienną Eucharystię sprawujemy o godz. 15.30 i 17.00 w niedziele i święta o godz. 7.30.9.30. 11.30. W dni powszednie zapraszam również na nabożeństwa: we wtorek do św. Michała Archanioła w środy – do św. Józefa we czwartek - na nowennę do Św. Jana Berchmansa. Prosby piszemy i przynosimy do zakrystii, a w III piątki – na Koronkę do miłosierdzia Bożego i msze św. za zmarłych.
3. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny.
W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony podczas Mszy Świętej o godz.18.00. Pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc? – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. Dodatkowo ukoronujemy naszą Panią Fatimską.
4. Nadal pielgrzymujemy i gromadzimy się w wielu maryjnych sanktuariach, aby uczyć się Chrystusa, aby rozwijać w sobie wiarę, nadzieję i miłość w szkole Maryi. Ona raz powiedziała Panu Bogu fiat i wytrwała w nim do końca. Także na Jasnej Górze, jak każdego roku, gromadzą się rolnicy, harcerze, a także kombatanci. My również, zachwyceni Jej wzorem, postarajmy się tak pogłębiać naszą przyjaźń z Panem Bogiem, żeby przetrwała wszystkie życiowe burze i wszelkie zakusy szatana na nasze dusze.
5. W poniedziałek, 11 września, przypada rocznica tragicznych zamachów w Nowym Jorku.
Z powodu nienawiści 16 lat temu zginęło tylu niewinnych ludzi. Chrystus nieustannie poucza nas: „Błogosławieni ubodzy w duchu…, błogosławieni cisi…, błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości…, błogosławieni miłosierni…, błogosławieni, którzy wprowadzają pokój…”. Ale taki może być tylko ten, kto naprawdę żyje w wielkiej przyjaźni z Panem Bogiem, kto idzie drogą wiary, nadziei i miłości. Módlmy się dzisiaj także o to, aby Chrystus, którego na krzyż zawiodła miłość do każdego człowieka, przyciągnął do siebie jak największe rzesze ludzi. Prośmy o prawdziwy Boży pokój w naszych rodzinach, w naszej wspólnocie parafialnej, w naszej Ojczyźnie i na całym świecie.
6. W nadchodzący czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas każdej Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Rocznica nasadzenia kopuły na wieżę kościoła w Gorzkowie i umocowanie krzyża na szczycie góry przy boisku, a posesji PP. Maligłówka
7. W piątek, 15 września, przypada jeszcze jedno maryjne wspomnienie liturgiczne – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy gdy dotyka nas potęga zła. Będziemy Ją o to prosić szczególnie podczas Mszy Świętej.
8. W niedzielę, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.Tego samego dnia rozpoczną się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania. Będzie to również Dzień Środków Społecznego Przekazu.
9. Dziękujemy mieszkańcom Trzebniowa i Ludwinowa za ofiary na cele kultu religijnego za miesiąc sierpień.
10. Ks. Proboszcz dziękuję PRD za pomoc w przygotowaniu do Uroczystości nałożenia korony dla naszej Pani Różańocwej z Fatimy oraz obrazów poświęcających nasze rodziny Niepokalanemu Sercu N.M.P.
11. Ks. Proboszcz dziękuje P. Kazmierzowi Kurdek za dokończenie oczyszczenia Groty Matki Bożej I przygotowanie jej do dnia Korononacji.
12. Na dzień koronacji zapraszamy: Braci Strażaków z pocztami Sztandarowymi, Panie z KZR wraz z różańcami prcesyjnymi, Sołtysów, Radnych, nasze Rodziny, Panie w strojach Gospodyń Wiejskich. Dzieci i młodzież w gartniturach i pięknych strojach, dzieci Komuijne i rocznicowe. Domy niech będą posprzątane, ozdobione falagami Maryjnymi i Papieskimi. Gorzków Nowy niech udekoruje słupy oświetleniowe.
Proszę pamietać, że ten dzień przejdzie do historii naszego życia i histori naszej Parafii. Niech w tym dniu nie będzie kłótni w naszych domach, spożywania alkocholu w Parafii! Niech nasze sreca będą czyste i wyspowiadane. Spowiedź będzie każdego dnia od poniedziałku do czwartku 15 minut przed mszą św., oprócz wtorku. PROSZĘ WAS! NIECH W TYM DNIU NIE BĘDZIE NIKOGO KTO NIE BĘDZIE POJEDNANY Z BOGIEM. PRZYJDŹMY NA MSZĘ ŚW. I OFIARUJMY NIEPOKALNEMU SERCU MARYI NASZĄ PARAFIĘ A POTEM NASZE RODZINY.