Wiadomości duszpasterskie - 2 Niedziela WP - 17 marzec 2019
Dodane przez Proboszcz dnia 18.03.2019

Treść rozszerzona
1. Zapraszamy do lektury 11 numeru Katolickiego Tygodnika Niedzieli. A w im: Misjonarze Boga. Rozmowa z bp. Jerzym Mazurem. Odwiedził polskich misjonarzy w Papui Nowej Gwinei i dzieli się z czytelnikami swoimi spostrzeżeniami. Kolejny artykuł to: Nadużycia na nieletnich – plaga globalna. Trzeci artykuł to – katecheza w szkole jest konieczna.. Bp. Marek Mendyk wypowiada się m.in. Katecheza w szkole to wychowanie do wartości. Dopiero kiedy usuwano religię ze szkół, zdawano sobie sprawę, że jest ona bardzo ważnym elementem kształcenia i wychowywania. Na stronie 27 promocja kultu św. Józefa oraz NSD
2. Promocja NSD – Dziś w naszej Archidiecezji promocja Niezwykłej Szkoły – NSD. Zaprasza. Polecamy naszej modlitwie młodzież męską uczęszczającą do tej szkoły, jak również kandydatów do tej szkoły. Uczniów z kl. 8 SP i III Gimnazjum zapraszam do wspólnej wycieczki do Częstochowy, odpowiedzialnym za zorganizowanie proszę Eryka Tylkowskiego z Trzebniowa. Wspólne zwiedzanie szkoły oraz wspólny mecz na Sali gimnastycznej z uczniami szkoły NSD.
3. W tym tygodniu przypada:
18. marca – miesięcznica ku czci św. Stanisława Kostki
19 marca – Uroczystość ku czci św. Józefa. Patrona Kościoła Powszechnego.
21 marca – miesięcznica ku czci św. Alojzego Gonzaga

4. Trwa adoracja Najśw. Sakramentu. Od 20.00 – 21.00 aż do Wielkiego Czwartku. W tym tygodniu wyjątkowo z racji 3 czwartku ks. Proboszcz udaje się na modlitwę zgiętych kolan do Sanktuarium św. Mari Vianneya w Mzykach koło Koziegłów. Więc nie będzie tej modlitwy w czwartek.
5. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Trzebniów godz. 15.00; Gorzków – 17.30. Rozważania poprowadzą uczniowie z kl. 7 SP. Dziękuje uczniom z kl. 8, którzy poprowadzili ostatnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Dziękuje także wszystkim uczestnikom. Dziękuję tym, którzy wiedzą że jest piątek – Wielkiego Postu, - którzy pamiętają i chcą pamiętać 4 przykazanie kościelne – w okresach pokuty, należy powstrzymywać się od spożywania pokarmów mięsnych i udziału w zabawach. Nie rezygnujmy z tego czasu i chwili zbawienia. Nie naginajmy i nie prośmy kościół o dyspensę. Czy jako katolicy nie mamy swoje silne tradycje i korzenie. Tylko trwając mocno w wierze z uczynkami osiągniemy zbawienie.
6. 25 kwietnia Sekretariat Fatimski zaprasza na spotkanie formacyjno – duszpasterskie do Ołtarzewa – Ożarów Mazowiecki. Wyjazd o 6 rano. Chętnych proszę o zgłoszenie się do Ks. Proboszcza.
7. Zarząd Stowarzyszenia „Berchmans” wraz z członkami ogłasza nabór kandydatów do Stowarzyszenia. Chętne osoby zgłaszają się do ks. Proboszcza. Członkowie będą realizować zadania statutowe. – odczytać statut. Zapraszamy ludzi młodych do aktywnych inicjatyw na rzecz naszej małej Ojczyzny. Wspierajmy sławę i cześć naszych miejscowości. – Pan Bóg wczoraj powiedział w słowie Bożym, kto będzie zachowywał moje przykazania – tego rozsławię na całym świecie. Zgłoszenia w tym tygodniu do ks. Proboszcza.
8. 29 marca na ekrany kin pojawi się film: „Miłość i Miłosierdzie”, Co łączy całun Turyński i cudowny polski obraz Jezu ufam Tobie. Klucz do największej z tajemnic wiary. Chętne osoby do obejrzenia filmu proszę o zgłoszenie do PRD. I tak:
GN – P. Małgorzata Gromczyk
GST – P. Helena Łapaj
L – P. Ewa Magiera
T – P. Władysława Kiedrowska.
9. Dziękujemy za ofiarodawców: za paschał do Trzebniowa, na kościół oraz za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu:
Ile zostanie uzbieranych pieniędzy, tyle zostanie zakupionych kwiatów. Wychodząc z kościoła możesz i dziś złożyć pieniądze do puszki.
Dziękujemy za zabrane puszki wielkopostna pomoc dla seniorów. W Częstochowie Caritas buduje dom dla seniora. Możemy wesprzeć tę inicjatywę właśnie poprzez ten dar. Dziękuję że w Trzebniowie – na 60 szt – pozostało 12; w Gorzkowie na 120 – 43 szt.
10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.
11. Przypominam, że o godz. 9.30 i 11.30 – nabożeństwo Gorzkich Żali