Wiadomości duszpasterskie - 3 niedizela WP 2019
Dodane przez Proboszcz dnia 25.03.2019

Treść rozszerzona
1. Prezentacja Katolickiego Tygodnika „Niedzieli”.
2. Podziękowanie - Dziękujemy Katolickiemu Tygodnikowi Niedziela
za ufundowanie 10 biletów na Film Miłość i Miłosierdzie. Nasza Parafia będzie uczestniczyła w prapremierze już 26 marca o godz. 19.00
w Częstochowie na specjalne zaproszenie.
3. Niedziela przygotowała Film z Konsekracji. Do nabycia w zakrystii. Wychodząc z Kościoła możemy złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.
4. Proszę aby Krzyż nawiedzający nasze domy powrócił do kościoła dnia
3 kwietnia. Ponownie wyruszy aby odwiedzić nasze domy 5 kwietnia. Przerwę zrobimy na czas Wielkiego Tygodnia. Powraca 13 kwietnia. Ponownie rozpocznie 23 kwietnia.
5. Z powodu braku osób zainteresowanych działaniem na rzecz drugiego człowieka od 31 marca przestanie istnieć Stowarzyszenie Berchmans.
A wszystkim członkom i zarządowi Stowarzyszenia – dziękujemy. Proszę o spotkanie w czwartek po mszy św. aby podjąć odpowiednią uchwałę, materiały przekazać do US w Myszkowie, do Zus -u, Starostwa Powiatowego i Kurii Metropolitalnej.
6. Dziękujemy za posprzątanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę.
7. W odpowiedzi na inicjatywę Ojca św. Franciszka za pośrednictwem Kurii Rzymskiej i każdej Konferencji Episkopatu oraz Ks. Arcybiskupa Wacława Depo i Wydziału Duszpasterskiego i Katechetycznego Kurii Metropolitalnej, nasza Parafia rozpoczyna katechezy dla młodzieży bierzmowanej. Spotkania mają na zadanie pomóc młodym osobom po przyjęciu sakramentu bierzmowania dojrzale przygotować się do przyjęcia sakramentu małżeństwa. Pierwsze spotkanie odbędzie się 31 marca w Sali św. Jana Berchmansa w Gorzkowie Nowym o godz. 17.00. Zapraszamy roczniki 2010 – 2019.