Wiadomości duszpasterskie
Dodane przez Proboszcz dnia 05.08.2019

Treść rozszerzona
13 sierpnia będziemy przeżywać kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je tradycyjnie od Groty Matki Bożej w Ludwinowie. Początek Nabożeństwa o godz. 17.00. Figurę Matki Bożej przystraja KŻR z Trzebniowa Sługi Bożej Pauliny Jariquo. Figurę zabieramy 12 sierpnia do przystrojenia. Przywozimy do Ludwinowa na nabożeństwo, rusza w procesji po pierwszej części różańca odmówionego w Grocie w Ludwinowie. Proszę o zabranie peleryn i ubranie 4 mężczyzn z Trzebniowa i pomoc w procesji. Różaniec prowadzi KZR z Trzebniowa.
Propozycja ołtarzy różańcowych:
1- Grota Matki Bożej – Zmartwychwstanie Pana Jezusa
2- Posesja PP. Czyż – Wniebowstąpienie Pańskie
3- Posesja PP. Pawłowskich Wojciech i Małgorzata – Zesłanie Ducha świętego
4- Posesja PP. Radosz – Wniebowzięcie N.M. P.
5- Posesja P. Motyl Wanda – Ukoronowanie N.M.P.
Zakończenie Nabożeństwa przy Grocie Matki Bożej. Odmówienie Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo – 3 razy, Wierzę w Boga Ojca…. Modlitwa do świętego Józefa. Msza święta. Zakończenie nabożeństwa. Proszę aby ołtarze, tzn. banery, stoliki i ołtarz zostały przewiezione przez P. Sołtysa wsi Gorzków Nowy. Proszę Braci Strażaków o zabezpieczenie drogi na czas procesji.
14 sierpnia będziemy przezywać Uroczystość odpustową ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbe. Patrona Kościoła w Gorzkowie Nowym. Msza św. odpustowa o godz. 17.00.